Otel tepe
08 Nisan 2020 Çarşamba
Anasayfa > HABER > Vali Taşbilek'ten Çalışan Gazeteciler günü mesajı

Vali Taşbilek'ten Çalışan Gazeteciler günü mesajı

09.01.2020 11:19 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Vali Taşbilek mesajında, "Gazeteciler kamuoyu duyarlılığının artmasını sağlayan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri konumundadırlar."
Vali Taşbilek'ten Çalışan Gazeteciler günü mesajı


Vali Taşbilek'in yayınladığı mesaj şu şekilde;

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı; Mesai mefhumu gözetmeksizin, kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilerimiz, olayları tarafsız bir şekilde halkımıza aktararak, vatandaşlarımızın zamanında, doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini sağlamaktadırlar. Bunun yanında, basın kuruluşları halkla, idari birimler arasında bir köprü görevi görerek, toplumsal taleplerin dile getirilmesine vesile olurlar. Bu yönüyle gazeteciler kamuoyu duyarlılığının artmasını sağlayan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri konumundadırlar. Gümüşhane’mizde yaşanan gelişmeler hakkında toplumu bilgilendiren, ilimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenen yerel basınımız da, özveriyle yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettirerek, ülkemizle birlikte şehrimizin de kalkınmasına ve demokrasi kültürünün yerleşmesine katkı sağlayacaktır. Bu zor görevi tarafsız, objektif ve basın ahlâk kurallarına bağlı bir şekilde yerine getiren ulusal ve yerel basınımızın değerli mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. 

Kamuran TAŞBİLEK 
Gümüşhane Valisi

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri