Otel tepe
22 Eylül 2020 Salı
Anasayfa > HABER > Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Gümüşhane'de ziyaretler gerçekleştirdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Gümüşhane'de ziyaretler gerçekleştirdi

12.01.2020 22:31 12 14 16 18 yazdır
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"na katılmak ve bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Gümüşhane'ye geldi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Gümüşhane'de ziyaretler gerçekleştirdi

Bakan Mustafa Varank, Yeni Zigana tünelini inceledi.

.

.

.

Gümüşhane’de bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dünyanın en uzun ikinci, Avrupa ve Türkiye’nin en uzun karayolu tüneli olacak olan yeni Zigana tünelinde incelemelerde bulundu

Beraberinde Vali Kamuran Taşbilek, Milletvekili Cihan Pektaş, Belediye Başkanı Ercan Çimen ve diğer yetkililerle yeni Zigana tüneli şantiyesine gelen Varank, burada yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Daha sonra direksiyonuna kendi geçtiği araçla tünelin tamamlanan bölümlerinde incelemelerde bulunan Bakan Varank, gazetecilere yaptığı açıklamada yeni Zigana tünelinin çok önemli bir proje ve yatırım olduğunu söyledi..

.

.

TÜRKİYE’NİN ÜRETEN İLK İŞGEM’İ AÇILDI
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, üreten İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) modelini uygulamaya başladı. Günde 4 ton pestil üreten, ambalaj ve karton kutu üretim hattı da bulunan Türkiye’nin ilk üreten İŞGEM’i Gümüşhane’de açıldı.

Açılışı gerçekleştiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bu merkezin doğrudan ve dolaylı yaklaşık bin 500 kişilik istihdam oluşturmasını ve il ekonomisine yılda 5 milyon lira katkı sağlamasını bekliyoruz.” dedi.
Bakan Varank, yakında açıklayacakları Hemşeri Yatırım Programı’nın ipuçlarını vererek, büyükşehirlerde yaşayan iş insanlarına seslendi ve “Gelin, ilinizdeki girişimlere mentör olun, onlara yatırım yapın.” diye konuştu.

ŞEHİT ÖĞRETMENİN ADI VERİLDİ
Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi’nin açılışında konuşan Varank, Tunceli’de PKK tarafından şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ı andı. Varank, Türkiye’nin üreten ilk İŞGEM’ine Şehit Yılmaz’ın adını verecekleri açıklayarak, “Ömrünü okumakla geçiren ve cehaletle savaşırken şehit düşen öğretmenimiz, burada nice girişimciye örnek olacak, onlara ilham verecek. Rabbim Necmettin öğretmenimize ve tüm şehitlerimize rahmet eylesin.” dedi.


BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM
Bu merkezin doğrudan ve dolaylı yaklaşık bin 500 kişilik istihdam oluşturmasını ve il ekonomisine yılda 5 milyon lira katkı sağlamasını bekliyoruz. Dolayısıyla şehrimiz ve bölgedeki firmaları buraya gelmeye ve katma değer oluşturmaya davet ediyorum. İŞGEM’den mezun olan işletmelerin de, Organize Sanayi Bölgesinde yeni başarılara imza atmasını, yurt dışı pazarlarda rekabet etmesini bekliyoruz." dedi.

ŞEHİT EVİNİ ZİYARET

Bakan Varank, programın ardından eşi Esra Varank ile birlikte iş geliştirme merkezine ismi verilen Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Torul ilçesindeki evini ziyaret etti.


BAKAN VARANK AK PARTİ GÜMÜŞHANE İL BAŞBAKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

.

.

.


.

.

Bakan Varank, AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, partililerle bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, Gümüşhane'de bugün gerçekleştirilen toplantı, açılış ve ziyaretlere ilişkin bilgi verdi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti'nin, gölgesinde mazlumların ve mağdurların dinlenebildiği, dünyadaki yegane parti olduğunu belirterek, "Dolayısıyla biz o çınarın gölgesini ne kadar büyütebilirsek o kadar güçlü hale geleceğiz".diye konuştu.


BAKAN VARANK GÜMÜŞHANE VALİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ. 

Vali Kamuran Taşbilek ve diğer ilgililer tarafından karşılanan Varank, Valilik binası giriş bölümünde, Gümüşhane Kodlama Eğitimi Projesi kapsamında öğrencilerin hazırladıkları projelerin sergilendiği stantları inceledi.Projeler hakkında bilgi alan Varank, bir süre sohbet ettiği öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Varank, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Taşbilek ile makamında basına kapalı görüştü.

Taşbilek, Varank'a yöreye özgü dokuma teknikleri ile hazırlanan Türk bayrağı hediye etti.


BAKAN VARANK GÜMÜŞHANE BELEDIYESİNİ ZİYARET ETTİ. 

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'i de makamında ziyaret eden Bakan Varank, Gümüşhane Belediyesine ait merkeze bağlı Tekke köyündeki kuşburnu suyu ve çeşitli ürünlerin üretildiği Gümüşsu AŞ'nin tesislerinde incelemede bulundu.

Belediye Başkanı Çimen ve Gümüşsu AŞ Genel Müdürü Yüksel Demir, Bakan Varank'a fabrika ve üretime ilişkin bilgi aktardı.

Varank, daha sonra Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Gümüştaş Madencilik ve Ticaret AŞ'yi ziyaret etti.

Şirket yetkilileri ile bir süre görüşen Varank, üretim tesislerini inceledi.

Bakan Varank'a her iki ziyaretinde de Vali Taşbilek, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse ve diğer ilgililer eşlik etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri