Otel tepe
14 Aralık 2018 Cuma
Anasayfa > TÜRKİYE > İLBANK'TA FERAMUZ ÜSTÜN'ÜN İSTİFASIN İSTENMESİNİN ARDINDAN YENİ ATAMALAR YAPILDI.

İLBANK'TA FERAMUZ ÜSTÜN'ÜN İSTİFASIN İSTENMESİNİN ARDINDAN YENİ ATAMALAR YAPILDI.

08.12.2016 17:43 12 14 16 18 yazdır
İLBANK'IN Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve Ak Parti 24'üncü Dönem Gümüşhane Milletvekili olan Feramuz Üstün'ün istifasın istenmesinin ardından kurumda yeni atamalar yapıldı.
İLBANK'TA FERAMUZ ÜSTÜN'ÜN İSTİFASIN İSTENMESİNİN ARDINDAN  YENİ ATAMALAR YAPILDI.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Feramuz Üstün'den boşalan İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralırken, İller Bankası Genel Müdürlüğüne ise Yusuf Büyük getirildi. 
Bu atamaların bizzat  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tenzipleriyle gerçekleştirildiği öğrenilirken, Aslen Rizeli olan Yusuf Büyük, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat yapımıyla yakinen ilgilendiği Ankara Opera Meydanındaki cami projesiyle de ilgilenen kişi olarak biliniyor. 

İLBANK'ın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine de Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu getirilirken, Bakanlık Birinci Hukuk Müşaviri olan Veli Böke de İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLLERİNDEN İLBANK'A "HAYIRLI OLSUN" ZİYARETİ
Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, İLBANK'a ziyarete bulunarak, Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş ve Genel Müdür Yusuf Büyük'e görevinin Türkiye için hayırlara vesile olması temennisinde bulundular. Milletvekili Cihan Pektaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;
"‪İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş'ı ve Genel Müdür Yusuf Büyük'ü ziyaret ederek Gümüşhane'mize yapılacak ve yapılması planlanan projelerimizi istişare ettik‬"ifadelerineyer verdi. Yusuf büyük de yeni görevinde İLBANK ve yerel yönetimler için önemli ve faydalı işler yapmak istediğini aktardı.

AK Parti 24'üncü Dönem Gümüşhane Milletvekili olan ve 13 Nisan 2016 tarihinden 3 Ekim 2016'ya kadar İLBANK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Üstün, istifa sonrası yaptığı açıklamasında,  istifasının Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin talebi üzerine gerçekleştiğini belirtmişti.

VEKİLLERİN İLBANK ZİYARETİ GÜMÜŞHANE'DE ELEŞTİRİ KONUSU OLDU 
Sosyal medya üzerinden ziyareti eleştiren bazı Gümüşhaneliler, Gümüşhane'ye büyük hizmetleri olan Feramuz Üstün'ün İlbank yönetim kurulu Başkanlığına seçildiği dönemde Gümüşhane'ye  17 milyon TL kaynak aktarılmasına vesile olduğu halde Mevcut Milletvekilleri tarafından bir defa olsun ziyaret edilmediğini belirterek, Ziyaretten duydukları menmuniyetsizliklerini dile getirdiler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri