en üst vakifbank
19 Ocak 2019 Cumartesi
Anasayfa > HABER > GÜMÜŞHANESPOR ALTAY MAÇI ÖNCESİ TARAFTARLARA İTİDAL ÇAĞRISI

GÜMÜŞHANESPOR ALTAY MAÇI ÖNCESİ TARAFTARLARA İTİDAL ÇAĞRISI

13.12.2017 20:29 12 14 16 18 yazdır
Altay Maçı Öncesi Tribün Olayları Masaya yatırıldı. Gümüşhane Valisi Okay Memiş başkanlığında, Gümüşhanespor'un hafta sonu oynayacağı Altay maçı öncesi tribün olayları ile ilgili toplantı düzenlendi.
GÜMÜŞHANESPOR ALTAY MAÇI ÖNCESİ TARAFTARLARA İTİDAL ÇAĞRISI

Tolantıda yaptığı konuşmada Gümüşhanespor'un oynayacağı her maçın final havasında geçen maçlar olacağına dikkat çeken Vali Memiş, Süper Lig'de oynamış takımlarla mücadele edildiğini dolayısıyla o kamuoyunu da yenmek zorunda olduklarını, şampiyonluğu engelleyecek bütün güçleri yenmek durumunda olduklarını söyledi.

Ancak bunu yaparken amatörce davranılmaması gerektiğinin altını çizen Vali Memiş, "Çünkü biz 2 yıl üst üste 1. Lig'e çıkmak için oynadığımız final maçlarında kaybetmiş bir takımız. Allah'ın hakkı 3'tür diyelim artık. Şehrin çok büyük bir beklentisi var. İnşallah bu beklentiyi de boşa çıkarmayacağız. Biz lideriz. Liderle oynamaya gelen takımlar hep lideri yenmek üzere geliyor. Bu işin doğasında var. O yüzden bizim her maçımız zor maç. Ancak şunu yapmayacağız. Geçen sene biz şehir olarak amatör davrandığımız için şampiyonluğu resmen elimizle ikram ettik Ankaragücü'ne. Bunu yapmamamız lazım. Çünkü emek veriyoruz, kaynak harcıyoruz, para harcıyoruz. Bu amatörlüğü yapmamamız lazım" dedi.

"Tribünlere Hakim Olmamız Lazım"

İlin valisi olarak her türlü sorumluluğu üstüne aldığının altını çizen Vali Memiş, şu ifadeleri kullandı: "Ama biz bu takıma daha çok sahip çıkacağız. Kulübe daha çok gideceğiz buradaki hazirunla birlikte. Her hafta gerekirse gidip kulübü ziyaret edeceğiz. Oradaki hem teknik heyeti hem futbolcuları ziyaret edeceğiz. Diğer taraftan tribünlere hakim olmamız lazım. Tribünlere hakim değiliz. Eğer tribünlere sadece zabıta tedbirleriyle hakim olmaya çalışırsak güç kullanmak durumunda kalırız. O en son isteyeceğimiz şey. Bunun için şehrin ileri gelenleri olarak, sorumluluk sahibi insanlar olarak, kamu yöneticileri olarak, yerel yöneticiler olarak, kulüp yöneticileri olarak sahaya yabancı madde atılması gibi şeylere asla müsaade etmemeliyiz. Bu bize yönelik bir sabotaj adeta. Taraftarlarımız eğer bizim bir üst lige çıkmamızı istiyorsa lütfen itidalli olsunlar. Rica ediyorum. Sahamızı kapatmakla bizi karşı karşıya bırakmasınlar."

"Büyük İllerle Rekabet Ediyoruz"

Vali Memiş, Gümüşhanespor'un büyük illerin takımlarıyla rekabet ettiğini ifade ederek, "İzmir şehriyle Gümüşhane rekabet ediyor. Altay'la oynayacağız. Şanlıurfa gibi 2 milyon nüfuslu şehirle mücadele ediyoruz. Aydın'la mücadele ediyoruz. Süper Lig'de oynamış takımlarla mücadele ediyoruz. Dolayısıyla biz o kamuoyunu da yenmek zorundayız. Gerekirse hakemleri de yenmek durumundayız. Bizim çıkmamızı engelleyecek bütün güçleri yenmek zorundayız. Hakemler hata yapabilir. Kimse kasıtlı olarak hareket etmez. Gerekirse de protokolde oturmayacağız. Taraftarların arasına girelim" şeklinde konuştu.

"Polis Hepimizin Güvenliği İçin Var"

Stat güvenliği için seyirciler önünde tedbir alan polislerin taraftarda psikolojik olarak daha ateşlenme duygusu yarattığı ve bu sebeple polislerin taraftarların önündeki koltuklarda önlem almamasını isteyen taraftar grubu liderinin sözlerine karşılık Vali Memiş, şu ifadeleri kullandı:" Polis binlerce insanın can güvenliğini sağlamak için orada. İstenmeyen bir şey olduğunda hesap veremezsiniz. 5 bin kişiyi bir araya topluyorsunuz. Oradaki polis görüntüsünden kimse rahatsız olamaz. Oradaki polisten kim rahatsız olur. Kamu görevlisi olmadan önce öğrenciydim. Büyük takımların statlarına gittim. Statlarda gördüğüm polislerden hiç rahatsız olmadım tam tersine kendimi güvende hissettim polis var diye. Şimdi ben stada gittiğimde polisi gördüğümde kendimi güvende hisseden bir adamım. Yunanistan'a gideyim, Yunan polisini göreyim. Yunan polisi gördüğümde de bir Türk turist olarak kendimi güvende hissederim. Veya Moskova'ya gideyim, komünist Rus polisi gördüğümde kendimi güvende hissederim."

"Benim Yanıma Gelsin"

Herhangi bir polis memurunun veya müdürünün kötü davranışına maruz kalanın yanına gelmesini isteyen Vali Memiş, "Anında işlem yapmazsam, anında açığa almazsam benimle konuşun. Herhangi bir polis memurunun sokakta orada burada kim olursa olsun, yakın korumalarım dahil veya jandarmamızın bir vatandaşımıza kötü davranırsa hemen açığa alırım. Kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Maçlarda güvenlik tedbirlerini almak devletin, bizim görevimizdir. Bütün vatandaşlarımız maçlarımıza gelebilir, herkese kapımız açık. Gümüşhane, asayiş olayları açısından ülkemizin en güvenli ilidir. 81 il içerisinde en güvenli illerden ilk üçün içerisindeyiz. Buy vatandaşımızın, devletine, kanunlarına ne kadar bağlı olduğunun göstergesidir. Kolluk güçlerimizin başarısı ile birlikte vatandaşımızın karakteriyle de alakalıdır. Onun için bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum."

Gümüşhane'de maçlar olaylı geçiyor algısına çok dikkat etmeleri gerektiğine dikkat çeken Vali Memiş, "Böyle bir algı oluşursa bizi engellemeye çalışırlar, masa başında zorlanabiliriz. Geçen sene zorlandığımız gibi. İşi masa başına bırakmayacağız. Onun için kendi ayağımıza sıkmayacağız. Herkesten rica ediyorum. Hem ikaz ediyorum hem de rica ediyorum. Biz eğer bu şehre sahip çıkarsak, bu kulübe sahip çıkarsak, biz bu ligi inşallah şampiyon olarak bitireceğiz. Buna ben yürekten inanıyorum. Eskiyle uğraşmayacağız, hep önümüze bakacağız. Futbolcularımız elinden geleni yapıyor. Onların bu şehrin tanıtımına büyük katkıları var. Bu azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Polisimiz, jandarmamızla birlikte her türlü tedbiri alacaktır. Bu tedbiri alırken, şefkatli ve müşfik davranacak. Toleranslı davranacak. Gerekmediği müddetçe sert müdahalede bulunmayacak. Polisimiz herkesin can güvenliğinden sorumludur. Deplasmanı da düşüneceğiz. Elbirliği ile şampiyon olacağız, buna ben yürekten inanıyorum. Eğer şampiyon olamazsak hakemler yüzünden olmayacak, haberiniz olsun. Şampiyon olamazsak diğer takımlar yüzünden olmayacak, haberiniz olsun. Kendimiz yüzünden olacak. Geçen sene kendi yüzümüzden şampiyonluğu ikram ettik, kaybettik" ifadelerini kullandı.

"Önemli Bir Karşılaşma"

Gümüşhanespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ismet Çakmak toplantıda yaptığı konuşmada, Altay maçından sonra bir önemli karşılaşmanın da Karagümrük maçı olduğunu belirterek, "Altay maçını kazanmamız halinde puan farkı da daha da açılacak ve rahatlayacağız. Altay karşılaşmasında, yönetim kurulundaki arkadaşlarımızı tribünlere dağıtacağız. Herhangi bir taşkınlık olmadan maçın izlenmesini sağlayacağız" dedi.

"Spor Bir Yarış"

Sporun bir yarış olduğunu ifade eden Çakmak, şöyle devam etti: "Spor aynı zamanda bir oyun, bu oyunun içinde kazanmak da var kaybetmek de var. Kaybetmek dünyanın sonu değil. Kazanmak da dünyanın devamı değil. İyi oynamayıp yenildiğimiz zaman da rakibimizi tebrik ederiz."

Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İsrafil Aslan da Altay maçına gelecek olan rakip takım taraftarları için Gümüşhanespor Kulübüne 60 bilet verildiğini söyledi.

 

Toplantıda daha sonra önceki maçlarda yaşanan olayların yaşanmaması için Yeni Şehir Stadyumuna pet şişeyle su girişi yasaklanırken bunun yerine tribünlere yeter sayıda su sebili ve plastik bardak konulması kararlaştırıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri