Kebir tepe
05 Ağustos 2021 Perşembe
Anasayfa > HABER > Gümüşhane'de her Yağmur sonrası göle dönen cadde çözüm bekliyor

Gümüşhane'de her Yağmur sonrası göle dönen cadde çözüm bekliyor

02.07.2020 17:27 12 14 16 18 yazdır
Son günlerde Gümüşhane'de sağanak şeklinde yağan yağmur, şehrin alt yapı bakımından yetersiz olduğu alanlarda olumsuz görüntüler yaşamasına sebep oluyor.
Gümüşhane'de her Yağmur sonrası göle dönen cadde çözüm bekliyor

.Gümüşhane Ahmet Ziyaüddin caddesi Kavşağında her sağanak yağmurdan sonra su birikintileri oluşuyor. Oluşan su birikintisi çevrede bulunan Esnaf, sürücü ve yaya vatandaşları olumsuz etkiliyor.

Yaşanılan bu manzaranın her sağnak yağmur sonrası tekrarlandığını söyleyen vatandaşlar, su birikintisi nedeniyle Cadde üzerinde yürümenin ve karşıdan karşıya geçmenin çok zor olduğunu belirterek, yetkililerin yaşadıkları sıkıntıyı bir an önce çözmeleri gerektiğini dile getiriyorlar.  

"Ahmet Ziyaüddin Caddesi Kavşağında her sağnak yağış sonrası bu manzara ile karşı karşıya kalıyoruz" 
Cadde üzerinde su birikintilerinin her sağanak yağmurdan sonra oluştuğunu belirten Hasan Yıldırım, "Ahmet Ziyaüddin caddesi Kavşağında her yağmur yağdığında bu manzara ile karşı karşıya kalıyoruz.Bazı sürücüler Caddeye kontrolsüz girince kaldırımdan geçen vatandaşların üzerine su sıçrımasına ve ıslanmalarına neden oluyor. Fakat herhangi bir yetkili çıkıp da bu sıkıntıyı şu ana kadar gidermedi. Gördüğünüz gibi her tarafı sel almış vaziyettedir. Maalesef halkımızı düşünen yetkililerimiz yok. İnsanlarımızın sıkıntılarını kendine dert eden yetkililerimiz yok. Aslında millete hizmet etmek çok güzel bir şey. Bundan dolayı yetkililerimiz, esnafların ve vatandaşların sıkıntılarını gidermesi için çaba göstermesi gerekiyor." dedi.  

"3 Yıldır aynı zorluğu yaşıyoruz" 
Sağanak şeklinde yağan yağmurdan sonra karşıdan karşıya geçmenin çok zorlaştığını belirten Osman Cepe ise, "Yaklaşık 3 yıldan beridir bu caddede alt yapı bozukluğundan dolayı yağmur yağınca bu sıkıntıyı çekiyoruz. Buradan yetkililerimize çağrımız, alt yapımızı daha kullanışlı ve bu sıkıntıları yaşatmayacak şekilde yapmalarıdır.Bu caddeye bu görüntü maalesef yakışmıyor." ifadelerini kullandı."

Gümüşhane 29.net olarak; Günün her saatinde bu caddeyi yoğun olarak kullanmakta olan vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerinin giderilmesi için ve sorunun çözülmesi için Gümüşhane Belediyemizin bilgisine sunuyor, sorunun çözülmesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz.

Haberin videosu için linke tıklayın: https://youtu.be/pMrt5TMo-bo.

.

.

.
.
Haber Erdinç Şekerli
Gümüşhane Net

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri