Otel tepe
22 Eylül 2020 Salı
Anasayfa > Yazarlar > Ersin Şekerli Siyaset/Analiz/ Gündem > Gümüşhane çöplerinin Vahşi depolanması çevre sorunu
Ersin Şekerli  Siyaset/Analiz/ Gündem

Gümüşhane çöplerinin Vahşi depolanması çevre sorunu

15.12.2019 00:23 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ersin Şekerli Siyaset/Analiz/ Gündem

Gümüşhane'nin kangren olmuş ve Acilen  Çözülmesi gereken önemli bir sorunu da Şehire çok yakın bir noktada bulunan Topal Mevkiinde Çöplerin vahşi şekilde depolanmasıdır. 

Çöplük on yılardır sürekli yanıyor. Çevreye Zehirli Karbonmonoksit ve metan gazı yayılıyor. Bu zehirli duman şehrin ortasına çöküyor ve hepimizin sağlığını tehtit ediyor. Bununla kalmıyor, Çöplerin vahşi şekilde depolanması şehrin havasının, suyunun ve toprağının kirlenmesine de neden oluyor.!Ayrıca Bölgeye çok yakın konutlar var. Çöp dağında Patlama riski de bulunuyor. 21. yüzyılda Gümüşhane bölgesinde çöplerin vahşi şekilde depolanması, yerel yönetim anlamında ve Çevre açısından yüz karası bir uygulamadır. 

Resimde örnekleri var. Türkiye'de Onlarca Belediyenin AB standartlarında katı atık depolama tesisleri var ve bu tesislerde Elektrik üretiliyor. Bu konuda Valilik(Çevre Şehircilik) ve Belediyenin koordinasyon içerisinde ivedilikle Teknik ve fiziki çalışma başlamalarını bekliyoruz. E.Ş


.

.

.


Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.