Otel tepe
14 Aralık 2018 Cuma
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Cumhuriyet'imizin 94. yılı kutlu olsun

Cumhuriyet'imizin 94. yılı kutlu olsun

29.10.2017 12:54 12 14 16 18 yazdır
Atatürk'ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. yıldönümüne ulaşmış olmanın gururu içerisindeyiz.
Cumhuriyet'imizin 94. yılı kutlu olsun
Türkiye Cumhuriyeti'ni, dil, din, ırk, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin toplumsal huzuru en üst seviyede yaşatarak, bölgesinde ve dünyada daha güçlü kılmak hepimizin vereceği ortak çaba, özveri ve hoşgörü ile mümkün olacaktır.

Tüm vatandaşlarımızın eşit ve özgür olması temeline dayanan Cumhuriyetimizin dili, bayrağı, marşı ve başkenti ile temel nitelikleri hiçbir zaman tartışmaya açılamayacağı gibi, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün ilelebet korunması hepimizin asli görevidir.

Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma arzusuyla Atatürk'ün gösterdiği hedefe birlik ve beraberliğimizi koruyarak ilerlemeyi hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız.

Atatürk'ün 29 Ekim 1923 tarihinde "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek Türk Milletine bıraktığı bu mirası ilelebet korumak, yaşatmak ve yüceltip geliştirmek hepimizin öncelikli görevidir.

Cumhuriyet, halkın egemenliğini kendi elinde bulundurduğu bir yönetim şeklidir.

Cumhuriyet, özgürlük ve eşitliktir.

Cumhuriyet, akıl ve bilim eşliğinde aydınlanma ve çağdaşlıktır.

Cumhuriyet, cehaleti ve fakirliği yenmektir.

Cumhuriyet, erkek çocuklara verilen eğitim hakkından kız çocuklarının da eşit şekilde yararlandırılmasıdır.

Cumhuriyet, kadının insanlık onuruna yaraşır biçimde daha önce erkeklerle bahşedilen eşit haklara sahip olmasıdır.

Cumhuriyet, kadına seçme ve seçilme hakkı verilerek, kadının hem kendisinin hem de ülkesinin kaderinde söz sahibi olmasıdır.

Bu duygularla; her 29 Ekim'de yenilenen azim, kararlılıkla; Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünde ülkemizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, onlara olan minnet duygularımızı bir kere daha yüksek sesle haykırıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin doğum günü olan 29 Ekim Bayramınız kutlu olsun.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri