Otel tepe
14 Aralık 2018 Cuma
Anasayfa > SİYASET > AK PARTİ GÜMÜŞHANE İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI GENEL MERKEZİN DEDİĞİ OLDU  

AK PARTİ GÜMÜŞHANE İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI GENEL MERKEZİN DEDİĞİ OLDU  

17.10.2017 15:12 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Gümüşhane teşkilatlarının ilçe kongreleri tamamlandı.
AK PARTİ GÜMÜŞHANE İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI GENEL MERKEZİN DEDİĞİ OLDU   Bu kapsamda ilk olarak geçtiğimiz ay Kürtün ilçe kongresi yapılmış, tek liste halinde gidilen seçimde genel merkezin devam kararı aldığı mevcut başkan Yalçın Bayrak, yeniden Ak Parti Kürtün İlçe Başkanı seçilmişti.

AK PARTİ GÜMÜŞHANE İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI GENEL MERKEZİN DEDİĞİ OLDU 
Kelkit ve Köse ilçelerinde Cumartesi günü, Şiran ve Torul'da Pazar günü yapılan 6. olağan kongreler ile ilçelerdeki kongre süreci sona ermiş oldu.


AK PARTİ KELKİT'TE 'TE AKİF TURAN'A EMANET
İlçe kongreleri sürecinde Cumartesi günü ilk olarak Kelkit İlçe kongresi yapıldı. Birlik ve beraberlik mesajları verilen kongrede AK Parti Genel Merkezi tarafından aday gösterilen Akif Turan görevi Kelkit eski ilçe başkanı Yusuf Aydın'dan devraldı.

AK Parti Kelkit İlçe eski başkanı Yusuf Aydın, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av. Celalettin Köse, Gümüşhane Milletvekilleri Cihan Pektaş ve Osman Akgül'ün katılımıyla gerçekleştirilen kongrede protokol konuşmalarının ardından başkanlık seçimi yapıldı. Tek liste halinde gidilen seçimlerin ardından AK Parti Kelkit İlçe Başkanı Genel Merkez'in desteklediği Akif Turan oldu.
Kongre sonrası protokol üyeleri tarafından Kelkit ilçesinde görev yapan AK Parti eski ilçe başkanlarına plaket takdim edildi.

KÖSE'DE SİNAN PALA GÖREVİ TAYFUN BABÜR'DEN DEVRALDI
Kelkit Kongresinin ardından başlayan AK Parti Köse ilçe kongresi 60 Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen seçimde Köse'nin yeni ilçe başkanı da Genel merkezin desteklediği Sinan Pala oldu.

AK PARTİ ŞİRAN İLÇE BAŞKANI ERHAN GÜNGÖR OLDU
AK Parti'de Pazar günü yapılan kongrelerin ilik olan Şiran İlçe Kongresinde ise herhangi bir sürpriz yaşanmazken Genel Merkez tarafından aday olarak gösterilen Erhan Güngör AK Partinin Şiran ilçe başkanı oldu.

İL BAŞKANI KÖSE;"KUTLU YÜRÜYÜŞE DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM "
Eski ilçe başkanlarına da teşekkür eden Ak Parti Gümüşhane il Başkanı Av. Celalettin Köse, "Aziz milletimize hizmet yolunda kutlu yürüyüşe daha güçlü bir şekilde devam edeceğimiz kongrelerimiz Ak Parti ailesine hayırlı olsun. Kongrelerle birlikte görevlerini üstün başarılarla yeni İlçe başkanlarımıza devreden Kelkit İlçe Başkanımız Sayın Yusuf Aydın'a ve yönetimine, Köse İlçe Başkanımız Sayın Tayfun Babur'a ve yönetimine teşekkür ediyorum. Yeni görev alan başkanlarımız Kelkit'te Akif Turan hocamıza ve Köse'de Sinan Pala'ya ve yönetim kurulu üyelerimize ise başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

TORUL'DA BAYRAĞI OSMAN KARABULUT, METİN YİĞİT'TEN DEVRALDI
AK Parti'nin son ilçe kongresi olan Torul İlçe kongresi ise pazar günü Torul Belediyesi Düğün Salonunda yapıldı. Genel Merkezin desteğini alan Osman Karabulut, tek liste halinde girdiği seçim sonrası görevi eski İlçe Başkanı Metin Yiğit'ten devraldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri