en üst vakifbank
19 Ocak 2019 Cumartesi
Anasayfa > SİYASET > AK PARTİ GÜMÜŞHANE GENÇLİK KOLLARI 5. OLAĞAN KONGRESİ GENÇLİK VE SPOR BAKANI OSMAN AŞKIN BAK'IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK PARTİ GÜMÜŞHANE GENÇLİK KOLLARI 5. OLAĞAN KONGRESİ GENÇLİK VE SPOR BAKANI OSMAN AŞKIN BAK'IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30.12.2017 20:41 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane'de düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları 5.Olağan Kongresinde tek liste ile gidilen seçimde Emrah Elmahtı Gençlik kolları başkanı olarak seçildi.
AK PARTİ GÜMÜŞHANE GENÇLİK KOLLARI 5. OLAĞAN KONGRESİ GENÇLİK VE SPOR BAKANI OSMAN AŞKIN BAK'IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gümüşhane Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongrede, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın videolu konuşması izlendi ve protokol konuşmalarına geçildi. 

Kongreye; Gençlik-Spor Bakanı ve Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, Ak Parti İl Başkanı Av.Celalettin Köse, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gençlik Kolları Başkanı Hamdi Özer, ilçe Belediye ve Belde başkanlarının yanısıra teşkilat başkanları ve partililer katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını Gümüşhane il Gençlik kolları başkanı Hamdi Özer yaptı. Özer konuşmasında, Bu kutlu davaya gönül vermek ayrı bir sevdadır. Ben de artık bu kutlu davanın bayrağını kutlu bir insana, Emrah kardeşime teslim ediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun" ifadelerini kullandı.

Kongrede gençlerin alkışları arasında kürsüye gelerek, katılımcıları selamlayan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, "Sevgili gençler, kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyor, her birinize sevgilerimi sunuyorum" dedi. 


Ak Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş da, gençlere büyük önem verdiklerini ifade ederek, yapılan kongrelerin hayırlara vesile olmasını diledi.

Yoğun mesaisine rağmen Gümüşhane Gençlik Kollarının Kongresi'ne katılarak,  selam vermek istediğini ifade eden Ak Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül ise, "Siz gençlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde el ele vereceğiz. İhtiyaçları ve yapabileceğimiz çalışmaların istişaresini gerçekleştireceğiz. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum"diye konuştu. 

Ak Parti Gümüşhane il Başkanı Av. Celalettin Köse ise, Teşkilatların güçlü olmasıyla, Hükümetin, Ak Partinin ve lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü olacağını, bununda dünya mazlumlarına umut olacağını kaydederek, "Önümüzde zor bir sürece giriyoruz, kol kola çalışarak 2019 seçimlerine siz gençlerin desteği ve enerjisiyle başarıyı elde edeceğiz" diye konuştu.


AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş da, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye'nin gün geçtikte büyüdüğünü söyledi.Dünyada birçok Müslüman ülke olmasına rağmen, Türkiye'nin dünyadaki mazlumlara sahip çıktığını vurgulayan Ecertaş, Yeni seçilecek Gençlik Kolları yönetimine başarılar diledi.


Kongrede son konuşmayı yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise; Gençlere güvenlerinin tam olduğunu dile getirerek, AK Parti Gümüşhane İl Teşkilatı Gençlik Kolları kongresinin Gümüşhane için hayırlı olmasını temenni etti. Gümüşhane'nin referandumda evet oyu rekoru kırarak Türkiye dördüncüsü olduğunu da hatırlatan Bakan Bak, 2019 seçimlerinde yine bu yarışın artarak devam edeceğini ve bu konuda gençlere ve teşkilatlara büyük işler düştüğüne vurgu yaptı. Bakan Bak'ın konuşmalarının ardından salondaki partililer Bakan Bak'la  hatıra fotoğrafı çekildiler. 

Konuşmaların ardından Ak parti Gümüşhane İl Başkanı Av.Celalettin Köse Bakan Osman Aşkın Bak'a tablo hediye etti.
Programın ardından salondan ayrılan Bakan Bak, Gümüşhane Belediyesine geçerek Belediye Başkanı Ercan Çimen'i makamında ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Bakanın uğurlamasının ardından salonda seçimlere geçildi. Seçimlerde kullanılan oylarının tamamını alan Emrah Elmahti, Ak parti Gümüşhanenin yeni il gençlik kolları başkanı oldu.

Emrah Elmahti başkanlığındaki AK Parti Gümüşhane İl Gençlik Kolları yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu: 
AK PARTİ GÜMÜŞHANE GENÇLİK KOLLARI YÖNETİM KURULU LİSTESİ 

Emrah Elmahti 
Ali Aracı 
Sümmani Çimen 
Uğur Ülker 
Zübeyde Usta 
Orhan Dilaveroğlu 
Merve Tanrıkulu 
Halit Bulut 
A.ihsan Demir 
Faruk Yapar 
Hatice Yıldız 
H. Hüseyin Yeşil
Abdurrahman Selvi 
A. Salih Meydan 
Sadık Yıldırım 
M. Salihoğlu 
Erdem Tanış 
Bahadır Çubukçu 
A. Alparslan Kaya
Oğuzhan Şengül 
Yasin Fişkin 
Seda Salantur 
M. Oğuzhan Şahan 
A. Karabulut 
H. Tunahan Mansız 
Pembe Erdoğan 
İrem Koçalan 
Feyzullah Yıldırım 
Yasemin Kaya 
Şükrü Yağlıdere 

Haber E. Şekerli 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri